Forum: Inne

KONIEC STAREGO mBanku !

W RSS się pojawił komunikat:

http://www.mbank.pl/aktua...

"Po sześciu miesiącach od uruchomienia nowej platformy transakcyjnej nastał moment, w którym decydujemy się pożegnać z dotychczasowym serwisem. Wszyscy klienci mBanku uzyskali już dostęp do nowej platformy."

Do kiedy będzie działał stary serwis?

Odpowiedzi

Zmień widok

9

Zauważyłam, że w kanale RSS pojawiają się posty "na wyrost" - które na stronie Aktualności są puste. Niektóre później są publikowane, inne nie.
Ciekawe jak będzie z tym njusem...

Nie mam trochę czasu by pilnie śledzić wszystkie wątki i tematy ale chyba coś przegapiłem. Nie mogę zalogować się do nowej strony używając dotychczasowego numeru klienta i hasła :(. Po staremu loguje się bez problemów - po nowemu "Nieprawidłowe hasło bla, bla bla bla....."

Czy do nowej strony muszę mieć jakieś hasło o podniesionym standardzie bezpieczeństwa??? Dotychczasowe wydawało się OK (12 znaków w tym cztery znaki specjalne trzy cyfry i małe WIELKIE litery) .... to jakiej powinno być wielkości by było OK??

Nie szydźcie jeżeli było wyjaśnione i dla wszystkich jest to jasne....

Przecież sysyem informuje, że Twoje hasło zawiera niedozwolone znaki. Na pewno chodzi o któryś znak specjalny, bo w NmB nie wszystkie są akceptowane.

elliat napisał(a):
> Nie mam trochę czasu by pilnie śledzić wszystkie wątki i tematy
> ale chyba coś przegapiłem. Nie mogę zalogować się do nowej strony
> używając dotychczasowego numeru klienta i hasła :(. Po staremu
> loguje się bez problemów - po nowemu "Nieprawidłowe hasło bla, bla
> bla bla....."
>
> Czy do nowej strony muszę mieć jakieś hasło o podniesionym
> standardzie bezpieczeństwa??? Dotychczasowe wydawało się OK (12
> znaków w tym cztery znaki specjalne trzy cyfry i małe WIELKIE
> litery) .... to jakiej powinno być wielkości by było OK??
>
> Nie szydźcie jeżeli było wyjaśnione i dla wszystkich jest to
> jasne....

Nowy system nie akceptuje niektórych znaków specjalnych.
Trzeba zmienić hasło w starym systemie, wtedy będziesz mogła zalogować się w nowym.

ja za to chciałem sprawdzić przelew i klikam na logowanie do starej wersji a tutaj "przykro nam, taka strona nie istnieje". O mało co zawału nie dostałem, ale jeszcze raz.... i udało się, jednak stary serwis jeszcze jest.

Coś jest na rzeczy, pewnie za moment zniknie "stary" mbank.
Gdyby tak jeszcze wraz z tym zniknęła mEkipa to może bym nawet się ucieszył...

Swoją drogą, ciekawe, jak ma się komunikat "Wszyscy klienci mBanku uzyskali już dostęp do nowej platformy" do takich przypadków, jak elliat. Ilu jest użytkowników ciągle mających hasła nieakceptowane przez nowy system? Jak ich odcięcie od starego systemu - bez możliwości zalogowania w nowym - miałoby się do praw klienta? Sprawa dla UOKiK?

Jeżeli hasła nie są przechowywane jawne tylko jako funkcje skrótu (nieodwracalne)- to zawartość haseł nie powinna mieć znaczenia. Pojawia się myśl straszliwa, że hasła trzymane są w postaci w której mogłyby wchodzić w reakcję z kodem

Masz rację, i istotnie może tak być, bo np. w bankach, gdzie jest hasło maskowane na 100% hasła są trzymane w formie JAWNEJ, gdyż tworzenie funkcji skrótu dla każdej kombinacji byłoby absurdem!

elliat napisał(a):
> Jeżeli hasła nie są przechowywane jawne tylko jako funkcje skrótu
> (nieodwracalne)- to zawartość haseł nie powinna mieć znaczenia.

Sprawa była poruszana i dyskutowana w kilku wątkach, jest też oficjalna informacja od mEkipy np. tu: http://www.mbank.pl/forum...