Forum: mKlienci

Wpłata pieniędzy bez karty?

Dotychczas potrzebowałem karty do wpłaty, ale wkrótce zastrzegam ją z wiadomych przyczyn. Czy jest jakiś inny darmowy sposób na wpłatę pieniążków na konto mBanku? Czy muszę założyć konto w innym banku, żeby przelewać kasę na mBank?

Odpowiedzi

Zmień widok

10

Niestety musisz albo założyć konto w innym banku albo wpłacać pieniądze w wybranych placówkach MultiBanku (opłata za wpłatę to bodaj 9zł)

Nie ma. Mogę polecić :

1. Zrobić zakupy za 100 zł i mieć kartę za darmo i nadal korzystać z wpłatomatu
2. Założyć konto bez karty ! Przykład ja tak mam: Pekao S.A. Eurokonto Net.

mPiter nie wspomniałeś o tym, że wpłacić możesz od chyba 20 000 zł.

xplo napisał(a):

> mPiter nie wspomniałeś o tym, że wpłacić możesz od chyba
> 20 000 zł.

nie śledzę wątku wpłat w Multi zbyt szczegółowo [;)]

Dokładnie to wpłacić od 10 000 a wypłacić od 20 000.

Ciekawe, czy mBankowi nie opłaca się obsługa wpłatomatów, skoro nie zapowiadają nawet możliwości wpłacania bez karty ? Bez większego problemu można by przecież poprawić oprogramowanie tak, by była możliwość wprowadzania numeru konta z klawiatury.
Ale może obsługa wpłatomatów kosztuje, przelewy tańsze ?

W sumie nie pamiętam - czy we wpłatomacie podaje się pin ? Choć to może być konieczne po to, by dostać się do pamięci karty.

Jeżeli mbank miałby coś robić z wpłatomatami, to w pierwszej kolejności poprawić ich sprawność techniczną (jeśli to w ogóle możliwe), bo są albo nieczynne, albo działają rano, a po południu już awaria, albo strach wpłacać bo się zatnie i do 180 dni reklamacji.

Wprowadzanie n-ru konta z klawiatury to ostatnia rzecz jaką trzeba zmienić w kwestii wpłatomatów.

Może właśnie dlatego olewają klientów "bez karty", nie dając im nawet wpłacić we własnym banku.
Ja wpłacałem w życiu 2 razy po 10k i wszystko było OK - ale dwa razy korzystałem z tego samego wpłatomatu, takiego czerwonego i wysokiego (ze 2m, pozwalającego wpłacić na raz 200 banknotów) ustawionego w centrum finansowym.

Co poradzić, pewnie więcej będzie takich klientów, którzy wciąż będą przelewać pensję do mB i albo płacić 2zł albo 100zł bezgotówkowo niż takich, jak "z lewej" podpisany, którzy wybrali lepszy bank.

Pokaż mi ten lepszy bank, gdzie przelewy są za darmo, system działa sprawnie i jest w miarę funkcjonalny, karta debetowa za darmo, w miarę korzystne kursy walut i wszystko bez żadnych haczyków, gwiazdek i innych czasowych promocji. Wpływy miesięczne z wynagrodzenia ponad 2 tys.

sharpshooter napisał(a):

> Pokaż mi ten lepszy bank, gdzie przelewy są za darmo, system
> działa sprawnie i jest w miarę funkcjonalny, karta debetowa
> za darmo, w miarę korzystne kursy walut i wszystko bez
> żadnych haczyków, gwiazdek i innych czasowych promocji.
> Wpływy miesięczne z wynagrodzenia ponad 2 tys.

Alior. Na rok masz to samo plus lokatę nocną, po roku szukać nowego banku, albo negocjować.

Deutsche Bank konto dbNet
- przelewy za darmo, również dowolne zlecane przez telefon (tutaj też pewien minus w stosunku do mB - nie ma możliwości wykonania przelewu zdefiniowanego przez IVR, więc czasem trzeba trochę poczekać na połączenie z konsultantem),
- system całkiem sprawny - przelewy między własnymi rachunkami rzeczywiście potrafią trwać minutę, ale za to fajne możliwości konfigurowania wygladu strony startowej,
- karta VE co prawda za 5zł, jeśli jest nieużywana - ale jako używanie liczą się też wypłaty z bankomatów - oraz użycie w miesiącu liczy się od dnia wykonania transakcji, a nie od dnia księgowania,
- darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów NA CAŁYM ŚWIECIE (więc i w Polsce),
- są oddziały z darmową obsługą kasową,
- odpowiednik mLokaty 1-dniowej - konto 24h - z 4,09% bez belki - niestety można mieć tylko 3, więc do 66k zł można trzymać, a ew. resztę trzeba albo na odpowiedniku eMax+ z 4,05% albo na lokatach dłuższych, ale z kapitalizacją dzienną,
- teleserwis sprawny i naprawdę wiedzą, co mówią - a jak nie wiedzą, to nie ściemniają, tylko idą się dowiedzieć do jakiegoś "pułkownika",
- umowa do końca 2013 - gwarancja darmowych przelewów i innych opłat bez żadnych wymagań co do miesięcznych wpływów,
- dla małżeństw - możliwość posiadania kont osobistych dla każdego małżonka oraz konta wspólnego, widocznego w systemie transakcyjnym pod oboma loginami,
- hasła jednorazowe w postaci karty na 3 lata (dowolna ilość transakcji) - bezpłatnej, smsowych brak - dla mnie to na plus, bo w mB i tak używałem papierowych.

Także polecam, bo przetestowałem - myślę, że uwzględniając wpływ wynagrodzenia możnaby znaleźć coś jeszcze lepszego, np. w citi można mieć taniej kartę miejską - ale chyba tylko na debetówce, a ostatnio w arkadii jedna pani mi oferowała kredytową bez konta - ale ja szukałem przed wszystkim konta darmowego.

Komentuj z innymi