Forum: Karciarze

Wyłudzenie na Allegro - VISA Chargeback?

Witam. Mam pytanie.

Jestem jedną z kilkuset osób oszukanych na Allegro przez gościa, który założył sobie fikcyjne konto i niby sprzedawał kody doładowujące operatorów różnych sieci GSM. Kupiłem u niego dwa kody doładowujące PLAY30. Już otrzymałem wiadomość zwrotną z Allegro dotyczącą tej podejrzanej transakcji, a konto sprzedającego w tym serwisie zostało zawieszone. Za transakcję zapłaciłem kartą Visa Classic wydaną przez mBank. Zadzwoniłem na mLinię zapytać czy mogę coś zrobić w celu odzyskania (zablokowania) pieniędzy z w/w transakcji. Niestety, dziewczyna na mLinii nic nie wiedziała na ten temat i powiedziała mi tylko, że powinienem złożyć reklamację na wykonaną przeze mnie transakcję, ale mogę to zrobić dopiero wtedy jak w/w transakcja zejdzie z blokad mojej karty.

Orientuje się ktoś co powinienem zrobić w mojej sytuacji i czy mam szansę na odzyskanie wyłudzonych pieniędzy? Czy w tym przypadku pomoże mi pakiet Bezpieczna Visa lub usługa Visa Chargeback? Proszę o pomoc i jakiekolwiek rady bo nie wiem co mam zrobić...

ps.Płatności "złotą rybką" dokonałem w niedzielę, a na mLinię zadzwoniłem w tej sprawie już w poniedziałek. Transakcja "wisi" do tej pory w blokadach karty.

Odpowiedzi

Zmień widok

13

złóż zeznania na policji a z protokołem do allegro. jak dokonywałeś transakcji poprzez PzA to zwrócą Ci kasę gdyż są ubezpieczone do 10.000 PLN

więce w tym linku => http://allegro.pl/country...

Napisz do Allegro za pomocą formularza kontaktowego i opisz zaistniałą sytuacje.

Allegro odda ci z powrotem na Twoje konto w płace z allegro pieniądze od sprzedającego doładowania.

casper napisał(a):
>
> Allegro odda ci z powrotem na Twoje konto w płace z allegro
> pieniądze od sprzedającego doładowania.

odda jak nie znajdzie w historii konta jakiegos babola i nie zawiesi mu konta minute przed podjeciem decyzji czy oddac kase ;)

http://kartyonline.pl/art...

moze tego sprobojesz? bo jest to owiane tajemnica, a w sumie posrednik ktorym jest allegro nie jest niby strona transakcji, ale kase przekazuje wiec jak dla mnie JEST posrednikiem

i wtedy te POK i inne bzdury niech sobie wsadza miedzy... :)

Jeśli Allegro Cię poinformowało, reklamuj transakcję jak tylko się rozliczy. W [mBank]'u jak i w Allegro. Jest ubezpieczenie przy PzA. Policja i zgłoszenie oszustwa również. Zacznij działać wtedy gdy jesteś pewien iż kodów NIE dostaniesz, rozliczono blokadę.

Blom

Allegro tylko podzieliło moje podejrzenia, ale jak to z nimi bywa odcinają się od wszystkiego i odsyłają na Policję. Napisałem do nich maila z pytaniem czemu zawiesili konto sprzedającego i czy podejrzewają, że jest oszustem. Dopisałem, że obecnie czekam na kody, ale gość zniknął i nie daje znaku życia. Odpisali, że podejrzewają go o nieuczciwe zamiary wobec innych użytkowników i dlatego go zawiesili oraz żebym kontaktował się z nim na własną rękę lub złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Poprosiłem o informację jakie mam podjąć kroki żeby odzyskać pieniądze, ale nie odpowiedzieli na moją prośbę pisząc tylko lakonicznie żeby poczytać sobie o bezpieczeństwie transakcji przeprowadzanych na Allegro...

Więc jak uważacie? Czy oprócz uruchomienia Programu Ochrony Kupujących w Allegro złożyć też reklamację w mBanku?

musiolek napisał(a):

> Więc jak uważacie? Czy oprócz uruchomienia Programu Ochrony
> Kupujących w Allegro złożyć też reklamację w mBanku?

mBankowi nic do tego, swoją część zrobił czyli przekazał pieniądze względem dyspozycji wydanej przez Ciebie....pozostaje Ci tylko POK

Składaj reklamacje powołując się na Chargeback.

Przewaga uwidacznia się w momencie, gdy po dokonaniu płatności, okazuje się, że sprzedawca nie wywiązał się z umowy, np. sprzedał nam zepsuty towar, nie wykonał usługi lub w ogóle nie dostarczył zamówionego przez nas sprzętu, itp.

W przypadku, gdy płacimy gotówką lub przelewem, swoich praw możemy dochodzić tylko i wyłącznie bezpośrednio u sprzedawcy, tocząc z nim niekiedy niekończące spory o zwrot pieniędzy. Natomiast jeśli tego samego doświadczymy płacąc kartą Bank dysponuje dodatkowym narzędziem zwanym chargeback.

Chargeback, inaczej obciążenie zwrotne, pozwala na dochodzenie roszczeń przez Bank w imieniu Klienta i niejednokrotnie pozwala na rozwiązanie sytuacji pozornie wydających się niemożliwymi do pozytywnego zakończenia.

/źródło: BZWBK/

Też zostałem oszukany (kod play 50)
Tylko po zawieszeniu nie czekałem na żaden kontakt, kod itp. gość robił w balona.
Po zawieszeniu konta, a było to 2 dni po zakupie poszedłem na policję, tam straciłem 3h (2h czekanie 1h składanie wyjaśnień) po miesiącu telefon od policji czy coś się zmieniło? odp z mojej strony że nie. Dostałem list z policji z nr. sprawy. Następnie allegro z programu ochrony kupujących, wysłanie dokumentów i po 50 dniach od zapłacenia kasę miałem spowrotem.

Powodzenia i się nie poddawaj.

Mam jeszcze jedno pytanko.

A czy nie będzie przypadkiem tak, że jeśli rozpocznę procedurę VISA Chargeback to Allegro odrzuci z tego powodu moje roszczenia wynikające z uczestnictwa w Programie Ochrony Kupujących?

Pytam bo nie chcę zostać na lodzie...

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze