Forum: Maklerzy

ZAKUPU AKCJI

Czy moze mnie ktos wyjasnic pewna sprawe: Otoz poniewaz mam w mbanku IKE fundusze / Skarbiec/ wiec wczoraj zlozylam zlecenie zakupienia akcji za 500zl i tak poszedl przelew z ekonta. Dzisiaj zobaczylam ze mam kupione akcje ,ale za kwote 485zl .Wczesniej zawsze jaką kwote przelalam za taka mialam kupione akcje. Moze ktos mnie wyjasni tę kwestie. Prosze kogos kompetentnego , chcialam porozmawiac na czacie z mbankiem ale tam nikt sie nie zglasza /nie pierwszy raz/. Z gory dziekuje!!

Odpowiedzi

Zmień widok

4

brak grupy

Aniu.
Jedyne co mi przychodzi na myśl, to może to, że przekroczyłaś roczny limit wpłat do IKE.
W tym roku limit był 3635PLN. Może już "w sumie" próbowałaś ulokować na IKE 3650PLN? Jeśli tak to te 15PLN wróci na eKonto...
Pozdrawiam serdecznie.
Adam.

brak grupy

Cos mi sie kolacze, ze nadwyzka bedzie zamieniona na udzialy w Skarbcu Gotowkowym... Ale moze mi sie cos pomylilo :)

Ja sprawdzilam, nie przekroczylam limitu na IKE fundusze wlacilam na ten rok 3650 zl.I wlasnie do calorocznego limitu brakowalo mnie 500zl na ktore wydalam dyspozycje zakupu MAKCJA . Owszem akcje zostaly kupione ale na kwote mniejsza opiewajaca na 485zl mimo ze przelew poszedl na 500zl. Gdzie podzialo sie te 15zl , czyzby jakas prowizja, moze ktos wie cos wiecej na ten temat . Czy wobec takiej sytuacji mam jeszcze kupic za te 15 zl/ ale CO!!!!/

Przecież Adam napisał ci, że limit był 3635, więc jak chciałaś wpłaci 3650 to 15 ci nie poszło. Przeczytaj jego wyjaśnienia.