Forum: mKlienci

brak grupy

bezplatne wplaty gotówkowe - oficjalnie po raz drugi w mBanku

Witajcie,
po raz drugi w swojej długiej, dwudziestodziewięciomiesięcznej historii mBank, pierwszy wirtualny bank w Polsce, udostepnił swoim Klientom bezprowizyjne wplaty gotówkowe.
Pamiętamy, że pierwszy raz możliwość wpłaty gotówki bezpośrednio na rachunek w mBanku, bez prowizji, została udostępniona przez BRE Bank SA w Oddzialach własnych pod koniec 2001r. w związku z zaoferowana wówczas po raz pierwszy eMAX Lokatą:
http://www.mbank.com.pl/o...
Oferta ta miała jednak charakter przejściowy i do niedawna nie było możliwości dokonania wplaty gotowki na rachunek w mBanku bez prowizji.
Problem ten zgłaszali wielokrotnie Klienci mBanku, a my intensywnie pracowalismy nad jego rozwiązaniem.
Obecnie możemy już zaproponować nowoczesny, spójny z całym modelem działania mBanku (samoobsługowy, w pełni zautomatyzowany, wygodny i bezprowizyjny) sposób realizacji wpłat gotówkowych:
bankomat depozytowy zintegrowany z mKIOSKIEM
mKIOSK to strefa dostępu do mBanku, telefon umożliwiający bezpłatne połączenie z mLinia, interfejs internetowy, bankomat sieci Euronet do wyplat gotówkowych i ... bohater tego postu czyli bankomat depozytowy.
Jak to działa:
1. wpłaty możliwe są na rachunki mBanku
2. niezbędne jest podanie numeru rachunku (tak więc wpłaty może dokonać nie tylko posiadacz tego rachunku) albo
3. posiadanie karty płatniczej mBanku (z wyjątkiem eKARTY) wówczas wpłata jest dokonywana na rachunek, do którego została wydana karta
4. wpłacamy wyłącznie banknoty złotowe (nie ma wpłat w walutach obcych - jeszcze) w nominałach 10, 20, 50, 100 i 200zł
5. maksymalna jednorazowa wpłata jest limitowana liczbą banknotów (trzydzieści) i wynosi 6.000 zł, można dokonywać wielokrotnych wpłat na ten sam rachunek
6. transakcje są monitorowane, wpłacona kwota przeliczana on-line przez bankomat, drukowane jest potwierdzenie wpłaty (po jej akceptacji przez Klienta)
7. kwota wpłaty jest księgowana ("pojawia się na rachunku") w przeciagu dwóch dni roboczych

Obecnie urządzenie jest po etapie testów, w tym testów przyjaznych Klientów i dziala w mKIOSKU w hypermarkecie Geant przy A. Włókniarzy w Łodzi.
Pilotażowy charakter projektu mKIOSK powoduje, ze decyzja o wprowadzeniu tego typu bankomatów mBanku w innych lokalizacjach zostanie podjęta po analizie zainteresowania usługą.
Tak więc entuzjastów mKIOSKU i wpłat gotowkowych do mBanku prosimy o dokonywanie intensywnych wpłat w bankomacie :)))

Zdjęcia bankomatu zostaną umieszczone w serwisie mBanku już wkrotce. Jutro lokalna sesja zdjęciowa, więc każdy ma szansę znaleźć się na tych zdjęciach, jeśli będzie "przypadkiem" w Geant w porze sesji (niestety, terminu dokladnego nie znam).
Pozdrawiam serdecznie
W.Bolanowski, mBank

Odpowiedzi

Zmień widok

16

Wojtku - news o mKiosku jest już lekko nieświeży ;-)))))) Dlaczego tego typu informacje pojawiają się najpierw w serwisach zewnętrznych, a nie na stronach mbanku ze szczególnym uwzględnieniem forum ;-) ?

Pozdrowienia,
Glenn

Glenn napisała:

> Dlaczego tego typu informacje pojawiają się najpierw w
> serwisach zewnętrznych, a nie na stronach mbanku ze
> szczególnym uwzględnieniem forum ;-) ?

Pewnie z tego samego powodu, dla którego mRadni dowiadują się o nowych produktach mBanku od Stony Aktualności albo z forum ;-( mBank jest zajęty, mBank się śpieszy, mBank nie ma czasu. Poślizg goni poślizg itepe.

w.bolanowski napisał(a):

> 4. wpłacamy wyłącznie banknoty złotowe (nie ma wpłat w
> walutach obcych - jeszcze) w nominałach 10, 20, 50, 100 i 200zł

Czy to "jeszcze" przy wpłatach w walutach to zawoalowana sugestia o rychłym wprowadzeniu rachunków walutowych?

> Obecnie urządzenie jest po etapie testów, w tym testów
> przyjaznych Klientów i dziala w mKIOSKU w hypermarkecie Geant
> przy A. Włókniarzy w Łodzi.

Czy można poznać definicję "przyjaznego Klienta" ;-)))))) ?

> Pilotażowy charakter projektu mKIOSK powoduje, ze decyzja o
> wprowadzeniu tego typu bankomatów mBanku w innych
> lokalizacjach zostanie podjęta po analizie zainteresowania
> usługą.

Czy są już jakieś plany co do ilości mKiosków? Oczywiście jeżeli "analiza zainteresowania usługą" potwierdzi zainteresowanie usługą ;-))))

Pozdrowienia,
Glenn

brak grupy

Shuriken (jeszcze mRadny) napisał(a):
>
> Glenn napisała:
>
> > Dlaczego tego typu informacje pojawiają się najpierw w
> > serwisach zewnętrznych, a nie na stronach mbanku ze
> > szczególnym uwzględnieniem forum ;-) ?
>
> Pewnie z tego samego powodu, dla którego mRadni dowiadują
> się o nowych produktach mBanku od Stony Aktualności albo z
> forum ;-( mBank jest zajęty, mBank się śpieszy, mBank nie ma
> czasu. Poślizg goni poślizg itepe.

Dzisiaj miałem napisać, dzisiaj napisałem
Pozdr.
W.B
Poza tym dziś oficjalnie zakończono testy fazy beta

w.bolanowski napisał:

> Dzisiaj miałem napisać, dzisiaj napisałem

I tyle właśnie są warte Wasze harmonogramy i zarządzanie :-| Dzisiaj napisałeś, a Gazeta napisała już dawno i ludzie na forum zdążyli wyczerpująco to skomentować.

Dla mnie super! Oczywiscie jesli bedzie prawidlowo dzialac ;-)

Ja sie stanowczo domagam by nastepny taki "okaz" znalazl sie w Krakowie, najlepiej jutro rano! Obiecuje "intensywnie korzystac" :) Mam tylko nadzieje, ze mozna w jednej operacji wplacic "mix" roznych nominalow ...

Przeciez mozliwosc wplacenia gotowki bez znaczacej prowizji ("dowolny" bank) lub czekania na jej dotarcie na rachunek badz jak dlugo (wplata na poczcie) to jest dokladnie ostatni powod dla ktorego utrzymuje jeszcze rachunek "marmurowy"!

A ze "nawet dwa dni robocze"? No to sprobujcie wepchnac gotowke szybciej do mB inna droga ;)

Czy widzicie przy okazji kolejne nowatorstwo mB? To jest chyba inauguracja bankomatow z opcja depozytowa na skale ogolnopolska?

Rycho napisał(a):
>
> Czy widzicie przy okazji kolejne nowatorstwo mB? To jest
> chyba inauguracja bankomatow z opcja depozytowa na skale
> ogolnopolska?

Nie, PKO BP ma około 800 bankomatow z funkcją depozytową,
ale jest jedno ale:
przeliczanie gotówki jest off line :( nie robi tego bankomat
tylko komisja z banku po otwarciu bankomatu.
St.

brak grupy

Jestem w stanie wepchnąć gotówkę na konto w mBanku tego samego dnia. Ale oczywiście korzystając z marmurowego banku i pod warunkiem, że zrobię to rano. Ale to chyba oczywiste (godziny sesji elixir).
Nieraz to już robiłem.

Jeśli chodzi o nowatorstwo to już parę lat temu wpłacałem w ten sposób gotówkę w bankomatach PEKAO SA.

brak grupy

w.bolanowski napisał(a):
> 7. kwota wpłaty jest księgowana ("pojawia się na rachunku") w
> przeciagu dwóch dni roboczych

nie jest to ekspres....
Pozdrawiam, Just.

brak grupy

A jak to dziala? z kad bankomat "wie", ze nie wtykam mu kartek papieru w formacie takim samym jak banknoty?