Ostatnia aktywność

Witaj chris1978,

bezpieczeństwo wszystkich działań w sieci (nie tylko bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej) zależy w bardzo dużym stopniu od dbałości o zabezpieczenie własnego komputera. mBank stosuje najbardziej nowoczesne, profesjonalne metody zabezpieczeń sprzętowych i programowych, jednak każdy użytkownik internetu musi dbać o bezpieczeństwo własnego komputera.
Użytkownik powinien stosować program antywirusowy z aktualną bazą wirusów oraz osobisty firewall. Elementy te zabezpieczają komputer przed ingerencją niepożądanych akcji od strony sieci. Zasadnicze znaczenie ma również prawidłowe ustawienie przeglądarki internetowej. Konsekwentne stosowanie przez użytkownika podstawowych środków bezpieczeństwa pozwala uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z internetu.

Ważnym elementem bezpieczeństwa jest zaszyfrowane przekazywanie danych
niezbędnych do kontaktu z bankiem.
Twoje hasło i identyfikator przekazywane są do mBanku przez internet w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu SSL ze 168 bitowym kluczem szyfrującym. Jeżeli Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje tego protokołu szyfrującego, system mBanku jest w stanie przeprowadzić zabezpieczoną transmisję danych. Nie oznacza to trwałego podwyższenia zdolności szyfrującej przeglądarki, jednak daje całkowitą gwarancję tajności informacji wymienianych z bankiem - dotyczy to wszystkich działań w internetowym serwisie transakcyjnym.

Szyfrowanie połączenia z mBankiem protokołem SSL gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych wymienianych między bankiem i klientem pod warunkiem, że klient rzeczywiście połączył się z mBankiem.
Najbezpieczniej samodzielnie sprawdzić prawidłowość szyfrowanego połączenia z mBankiem przy każdym połączeniu z systemem transakcyjnym. Dane o certyfikacie SSL dostępne są w pasku przeglądarki.

Natomiast hasła smsowe w mBanku różnią się od innych, na pozór podobnych rozwiązań stosowanych przez inne banki:
- nasz system wylicza odpowiednie hasło smsowe online, uwzględniając wszystkie dane zlecanej operacji. W ten sposób tym hasłem można potwierdzić jedynie operację zleconą przez Klienta. Zmiana numeru rachunku, daty operacji, kwoty – każda z tych modyfikacji powoduje, że hasło przestaje być skuteczne.
To wyższość nowego rozwiązania mBanku nie tylko nad listami haseł jednorazowych czy zdrapkami, ale także nad zabezpieczeniem operacji przy pomocy tokenów i innych podobnych urządzeń.
- hasło smsowe poprzedzone jest skróconą informacją o operacji, której dotyczy. Informacja ta zawiera kluczowe dla bezpieczeństwa środków dane.

Informacje dot. bezpieczeństwa w mBanku dostępne są na stronie
http://www.mbank.pl/pomoc...

Pozdrawiam,
mMagda

Witam
@ Arburch- tak, aplikacja jest całkowicie darmowa.
@ Vergiliusz - odsyłam do instruktażu:
http://www.mbank.pl/blog/... . Jeżeli wszystko robisz zgodnie z tutorialem, a aplikacja nadal nie działa, proszę opisz problem na: pomoc@mbank.pl
@ Fiolet - dziękujemy :)
@ Nby - teraz jednym kliknięciem są dostępne funkcje podglądu bez logowania, np. dostępne środki czy wykaz aktualnych mOkazji. A co ważniejsze, nie wymusza to na Tobie dodatkowych aktualizacji.

Pozdrawiam serdecznie :)

Pokaż profile

Sortuj

mEkipa to grupa pracowników mBanku, która odpowiada na Wasze pytania dotyczące oferty mBanku.
mEkipa to grupa pracowników mBanku, która odpowiada na Wasze pytania dotyczące oferty mBanku.
wątki: 1212 | wypowiedzi: 19439