Ostatnia aktywność

Zachęcić Cię mogę wysokim oprocentowaniem, wygodnym dostępem przez Internet, WAP i telefon oraz działającym "online" systemem - dla porównania ostatnio wypowiedziałem umowę w "marmurkowym" banku kiedy okazało się że na dostęp do pieniędzy muszę trochę poczekać. Wyglądało to tak, że w poniedziałek na konto wpłynęła moja wypłata, we wtorek pojechałem zmieniać opony na zimówki i w warsztacie chciałem zapłacić kartą (debetowa VC) a tu niespodzianka - odmowa autoryzacji. Zadzwoniłem zatem do marmurka, gdzie pani mi powiedziała, że wypłata w poniedziałek przyszła III sesją Elixiru (wieczorem) i jeszcze nie zaktualizowało się saldo na karcie. Po czym z dumą w głosie dodała, że saldo aktualizuje się JUŻ po 24 godzinach, a dawniej czekało się 48 godzin! Więc w mBanku nie trzeba czekać ani 48 ani 24 godzin, tylko saldo na karcie zawsze odpowiada dostępnym środkom na rachunku - bez czekania aż "się zaktualizuje".

Co do wpłat to najwygodniej zlecić przelew swoich dochodów (pensja, emerytura, renta itp.) na konto w mBanku, a jeżeli chcesz wpłacać gotówkę, to robisz to tak jak do każdego innego banku - tu masz informacje:
http://www.mbank.com.pl/w...

Najtaniej wypada założenie na potrzeby wpłat konta w innym banku, gdzie nie ma prowizji za przelewy i za wpłaty gotówkowe (wpłacasz tam pieniądze bez prowizji i bez prowizji przelewasz do mBanku). Stosunkowo niska prowizja jest w agencjach PKO BP (ale nie w oddziałach) i pieniądze idą szybko (w więszkości przypadków są już na drugi dzień roboczy). Natomiast wystrzegaj się poczty - tydzień oczekiwania to minimum.

Pozdrawiam

Marek

Jeżeli złożyłeś już wniosek o dowód, to poczekaj te parę tygodni, aż go będziesz miał, gdyż i tak jest on podstawowym dokumentem tożsamości i będziesz go musiał i tak zgłosić do mBanku wysyłając kserokopię.
Jeżeli nie złożyłeś wniosku, to pamiętaj, że zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych "Osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana posiadać dowód osobisty od ukończenia 18 roku życia [...]", a zgodnie z art. 55 tejże ustawy "Kto uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego [...] podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny" - tekst ustawy jest tu:
http://isip.sejm.gov.pl/P...
Kiedy zatem dostaniesz już ten kawałek plastiku ze zdjęciem, wydrukuj sobie umowę ze stron mBanku i wyślij razem z ksero dowodu - jest to najszybszy sposób na założenie konta, ponieważ mBank od razu ma podpisaną przez Ciebie umowę i nie musisz czekać na pełną aktywację konta (tzn. możesz od razu wypłacać z niego pieniądze). Jeżeli natomiast złożysz wniosek przez Internet lub zadzwonisz na mLinię, to najpierw bedziesz musiał czekać aż mBank przyśle Ci umowę, potem ją odeślesz i będziesz czekał aż dotrze do mBanku i zostanie zarejestrowana. Do tego czasu nie będziesz mógł zamówić karty ani robić przelewów ze swojego konta.

Pozdrawiam

Marek

Pokaż profile

Sortuj

mRada jest ewenementem w polskiej bankowości. Jej członkowie mają dostęp do informacji poufnych związanych z planami mBanku, mają pierwszeństwo w testowaniu wybranych elementów oferty, ich głos ma znaczenie w pracach nad ulepszaniem i rozszerzaniem naszych usług. Kadencja mRady 2013 - 2014 Artur ADO blindoln czemu Chmiel Dawid domlan DonTonico Edwin emu Marek Jedziniak paweu_ek Robert sloven tomkus Cele mRady tworzenie i popularyzacja banku przyjaznego dla Klientów, aktywny udział w tworzeniu oblicza mBanku oraz jego rozwoju, dialog między mBankiem i Klientami, pogłębienie zaufania do bankowości elektronicznej oraz mBanku. Powoływanie i działanie mRady Powoływanie mRady odbywa się poprzez zaproszenia dla kandydatów skierowane przez mBank. Kadencja mRady trwa rok. Członkiem mRady może być osoba, która akceptuje i przestrzega Kodeksu Honorowego. mRadni nie są pracownikami mBanku ani nie otrzymują od mBanku wynagrodzenia za swoją działalność. Członek mRady może być wykluczony z mRady za nieprzestrzeganie postanowień Kodeksu Honorowego, postępowanie na szkodę banku oraz gdy dopuści się czynów hańbiących. Osoba wykluczona z mRady nie może ubiegać się o ponowne przyjęcie w skład członków przez minimum cztery lata. Członkostwo w mRadzie wygasa wskutek: odwołania przez mBank, pisemnej rezygnacji lub wygaśnięcia członkostwa. Uzupełnienie mRady dokonuje się wedle zasad powoływania członków mRady, czyli przez zaproszenie wystosowane przez mBank. Prawa i obowiązki związane z członkostwem w mRadzie Członkowie mRady zobowiązani są do przestrzegania zasad współpracy z mBankiem. Działają w dobrej wierze i na korzyść mBanku oraz jego Klientów. Udzielają się na na liście mailingowej, forum, blogu oraz w profilu mBanku na Facebooku. mRadny jest zobowiązany powiadamiać mBank o zmianach w życiu zawodowym, które mogłyby mieć wpływ na jego działalność w mRadzie. mRadni zobowiązują się do zachowania "tajemnic mBanku" określonych przez mBank. mBank zobowiązuje się do traktowania mRadnych jako konsultantów z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i procedur wewnętrznych mBanku mRada jak i jej nowi członkowie nie pozostaną anonimowi dla mBanku i świata zewnętrznego, ich sylwetki będą prezentowane na specjalnych stronach serwisu mBanku, w części poświęconej społeczności. mRadni kontaktują się z mBankiem i między sobą poprzez listę mailingową, utworzoną i zarządzaną przez mBank. mBank zobowiązuje się do organizowania spotkań członków mRady w świecie rzeczywistym. Wszyscy dotychczasowi Radni, których mBank nie usunął z mRady, otrzymują dożywotnio tytuł Honorowego Klienta mBanku. Moderator mRady mBank z grona swoich pracowników wyznacza Moderatora mRady. Moderator mRady pośredniczy między mRadnymi i pracownikami mBanku, zwołuje spotkania w świecie rzeczywistym. Zmian w Kodeksie Honorowym dokonuje mBank w porozumieniu z mRadnymi.
Grupa Klientów mBanku i osób zaproszonych przez Bank, która doradza i opiniuje w wybranych sprawach związanych z rozwojem naszej oferty i działalności mBanku. mRadni mają dostęp do informacji poufnych związanych z planami mBanku, mają pierwszeństwo w wybranych elementów oferty, ich głos ma znaczenie w pracach nad ulepszaniem i rozszerzaniem naszych usług. mRada powoływana jest na mocy Kodeksu Honorowego od 30 października 2003 r.
wątki: 490 | wypowiedzi: 19283